You are currently viewing Κοπή Βασιλόπιτας 2023

Κοπή Βασιλόπιτας 2023

Μέσα σ’ ένα ζεστό κι εγκάρδιο κλίμα πραγματοποιήθηκε σήμερα, Δευτέρα 30 Ιανουαρίου, η κοπή της βασιλόπιτας, προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Μαθητές κι εκπαιδευτικοί σφραγίσαμε το ξεκίνημα της νέας χρονιάς με χαρά, αισιοδοξία και πολλά χαμόγελα. Μετά το μοίρασμα της βασιλόπιτας στους μαθητές και στις μαθήτριες – μία για κάθε τμήμα – οι τυχεροί και οι τυχερές που κέρδισαν το φλουρί, παρέλαβαν αναμνηστικά δώρα από το Σύλλογο.

Ακολούθησε η κοπή της βασιλόπιτας για το Σύλλογο Διδασκόντων, για την οποία επίσης μερίμνησε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, με την ευχή να έχουμε μια καλή χρονιά, με υγεία, αγάπη και πρόοδο. Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 7ου Πειραματικού Γυμνασίου Τρικάλων – αρωγό σε κάθε μας βήμα – για την ευγενική του προσφορά και τη χαρά που έδωσαν απλόχερα σε όλους μας με τη σημερινή τους επίσκεψη!